13.06.2017

Прокуратура досягла значних результатів в напрямку боротьби з організованими формами злочинності

За принципової позиції керівництва прокуратури Запорізької області відбулись покращення в організації прокурорсько-слідчьої діяльності. Зокрема з метою активізації діяльності правоохоронних органів, прокурором області Валерієм Романовим було проведено одну координаційну та шість спільних нарад з питань прокурорсько-наглядової діяльності якими охоплено діяльність всіх правоохоронних відомств. Створено чотири міжвідомчі робочі групи з розкриття та розслідування окремих категорій правопорушень.
 
Завдяки докладеним зусиллям вже вдалось досягнути дійсно значущих результатів, зокрема на ниві боротьби з найнебезпечнішою формою криміналітету - з організованою злочинністю.
 
За 5 місяців 2017 року викрито 5 організованих злочинних груп, це стільки ж скільки правоохоронці області спромоглись виявили за весь 2016 рік.
 
Більш того серед всіх регіональних прокуратур України, лише прокуратура Запорізької області спільно з УСБУ в Запорізькій області, викрила злочинну організацію та відправила на лаву підсудних її учасників.
 
Так під процесуальним керівництвом прокуратури Запорізької області СВ УСБУ в Запорізькій області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255, ч.5 ст.191, ч.4 ст. 28, ч.1 ст. 366, ч.1 ст. 258-3, ч.3 ст.258-5 КК України.
 
У кримінальному провадженні, з урахуванням зібраних доказів, прокуратурою області обґрунтовано повідомлено про підозру трьом службовим особам Управління праці та соціального захисту населення по Вознесенівському району Запоріжжя та двом мешканцям Макіївки, які діючи у складі злочинної організації, умисно, за розробленою схемою, заволоділи бюджетними коштами шляхом оформлення на підставі недостовірних документів на ім’я мешканців неконтрольованої території Донецької області соціальних виплат (пенсій) та подальшої конвертації нарахованих коштів через банкомати ПАТ «Ощадбанк».
 
Отримані кошти зловмисники спрямували на фінансування терористичної організації «ДНР», завдавши збитків бюджету на майже один мільйон гривень.
 
Підозрювані мешканці Макіївки чекатимуть на вирок під вартою, решта – під домашнім арештом, всі причетні посадові особи відсторонені від займаних посад.
 
Підсудним загрожують різні строки позбавлення волі до 12 та 15 років відповідно.
 
Робота на напрямку боротьби з організованою злочинністю буде продовжена.

Автор: Прес-служба прокуратури Запорізької області
кількість переглядів: 376