13.06.2017

Слідчі прокуратури спільно з УСБУ знешкодили особливо небезпечне угруповання «перевертнів у погонах» (фото)

Управлінням з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури області спільно з працівниками УСБУ в Запорізькій області 08.06.2017 у м. Запоріжжі припинено протиправну діяльність організованої групи, до складу якої входили працівник одного з відділень поліції обласного центу, три працівника роти поліції особливого призначення ГУНП в Запорізькій області, а також 2 цивільні особи,  одна з яких колишній працівник спецпідрозділу «Беркут».
 
Так, завдяки тривалій та злагодженій роботі працівників прокуратури області та УСБУ в області викрито організовану у поточному році для вчинення ряду корисливих злочинів із застосуванням зброї злочинну групу «перевертнів в погонах». Задокументовано декілька епізодів розбійних нападів на квартири мешканців м. Запоріжжя. Діючі працівники поліції, які входили до складу злочинної групи, та інші її члени демонструючи зброю, застосовуючи фізичне насильство проникали до квартир громадян та заволодівали чужим майном.
 
Досудовим слідством встановлено, що злочинне угрупування відрізнялось сталістю та ієрархічністю, при цьому мало велику кількість зброї, в наслідок чого становило значну суспільну небезпеку, а тому їх дії кваліфіковано за статтею 257 КК України (бандитизм).
 
Під час скоєння одного з розбійних нападів «перевертнів-правоохоронців» затримано.
 
Усім членам організованої злочинної групи повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під варту без права внесення застави.
 
         До суду подані клопотання про відсторонення правоохоронців від займаних посад, а також про арешт майна підозрюваних, оскільки установлено, що від вказаних протиправних дій потерпілим завдано збитків на суму більше 300 тис. грн.
 
За скоєння інкримінованих злочинів передбачено покарання до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
 
Учасники злочинної групи також перевіряються на причетність до скоєння інших злочинів, у тому числі, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних та психотропних речовин.
 
Звертаємо увагу громадян: усіх осіб стосовно яких скоєно злочини за аналогічних обставин, прошу звертатися до управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури області за тел. 764-24-39, 764-19-06.
 
 

Автор: Прес-служба прокуратури Запорізької області
кількість переглядів: 643