Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
29.12.2023

Хабар у майже 200 тис. грн за оформлення фіктивної інвалідності – на Запоріжжі викрито працівника медичного закладу

За процесуального керівництва Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя на одержанні неправомірної вигоди викрито жительку Запоріжжя (ч. 3 ст. 368 КК України).
 
За попередніми даними, працівниця лікарсько-консультативної комісії однієї з лікарень обласного центру розробила та впровадила схему збагачення на виготовленні фіктивних документів про наявність інвалідності. 
 
Використовуючи свої знайомства серед лікарів, вона за грошову винагороду забезпечувала оформлення через МСЕК відповідних медичних висновків. Вартість такої послуги як для пацієнтів з наявними медичними показниками, так і для ухилянтів коштувала до 200 тис. грн.
 
 
 
Вказані послуги пропонувала через інших учасників, залучених нею до злочинної схеми. Саме вони підшукували бажаючих отримати такі послуги, а також виконували іншу технічну роботу з виготовлення документів про встановлення групи інвалідності.  
 
Жінку було викрито правоохоронцями після отримання чергової винагороди в сумі 193 тис. грн.
 
 
Під час обшуків за місцем її роботи та проживання вилучено грошові кошти у різних валютах в еквіваленті більше 200 тис. грн, печатки та штампи медичних установ, понад 100 бланків медичних документів, мобільні телефони та комп’ютерну техніку тощо.
 
Наразі вирішується питання щодо повідомлення учасниці злочинної схеми про підозру.
 
Слідство триває, встановлюється коло осіб, причетних до вказаної злочинної діяльності.
 
Заходи з викриття здійснювала прокуратура спільно зі слідчими відділу поліції № 1 Запорізького РУП Головного управління Нацполіції в Запорізькій області за оперативного супроводу УСР в Запорізькій області ДСР Нацполіції  України.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 

Автор: Відділ інформаційної політики
кількість переглядів: 1450