15.05.2020

На Запоріжжі судитимуть горе-матір позбавлену батьківських прав

Запорізька місцева прокуратура №3 затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно місцевої мешканки  за ст. 390-1 КК України.
 
Встановлено, що рішенням Хортицького районного суду м. Запоріжжя мешканку обласного центру  у 2013 році позбавлено батьківських прав відносно двох малолітніх дітей через аморальний спосіб життя та зловживання спиртними напоями.  Однак це не завадило їй вчиняти постійних психологічний тиск на малечу та їх законного опікуна. Вона приходила до помешкання, де проживають малолітні діти та погрожувала фізичною розправою. Через таку поведінку діти періодично пропускали навчання, оскільки боялись виходити з помешкання.
Так, в кінці 2019 року опікун звернувся до органу опіки та піклування районної адміністрації Запорізької міської ради по Хортицькому району із заявою про захист підопічних дітей від постійного психологічного тиску з боку матері.
Хортицьким районним судом м. Запоріжжя винесено рішення, яким видано обмежувальний припис особі, яку позбавлено батьківських прав та покладено певний перелік заборон відносно малолітніх дітей, а саме: заборонено перебувати в місці проживання малолітніх дітей, наближатись на відстань 1000 метрів до малолітніх дітей та заборонено в будь-який спосіб спілкуватися з дітьми. Проте, всупереч заборонам встановленим у судовому рішенні, запоріжанка знов з’явилася з погрозами на порозі опікунського будинку, чим порушила вказаний  обмежувальний припис.
Наразі прокурором затверджено обвинувальний акт та скеровано для розгляду по суті до Хортицького районного суду м. Запоріжжя.

Автор: Пресслужба прокуратури Запорізької області
кількість переглядів: 259