29.06.2017

Прокуратура області розпочала кримінальне провадження щодо незаконного відведення земельної ділянки прибережної захисної смуги Азовського моря вартістю понад 100 тис. грн.

Прокуратурою області під час вирішення питання щодо наявності підстав для представництва інтересів держави в суді у сфері охорони земель прибережних захисних смуг Азовського моря встановлено, що рішенням Бердянської міської ради № 26 надано дозвіл одному з ТОВ на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,5129 га для розміщення та обслуговування торгівельно-розважального комплексу та благоустрою території.
 
З’ясовано, що вказана земельна ділянка розташована в межах прибережної захисної смуги Азовського моря, а отже рішення міської ради суперечить ст. 60 Земельного кодексу України та ст.ст. 88, 90 Водного кодексу України.  
 
Крім того, надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо її відведення в оренду для потреб, не передбачених ч. 4 ст. 59 Земельного Кодексу України.
 
Таким чином посадові особи Бердянської міської ради, зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, в інтересах суб’єкта господарювання, надали дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки прибережної захисної смуги Азовського моря площею 0,5129 га вартістю понад 100 тис. грн., чим заподіяли інтересам територіальної громади Бердянської міської ради істотної шкоди.
 
В зв’язку з викладеним, прокуратурою Запорізької області було розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 364 КК України.

Автор: Прес-служба прокуратури Запорізької області
кількість переглядів: 840