28.08.2024 Викриття та розслідування кримінальних правопорушень у сфері використання водних біоресурсів - відбувся спільний навчально-методичний семінарЗа участю заступника керівника Запорізької обласної прокуратури Наталі Максименко проведено спільний навчально-методичний семінар з питань протидії кримінальним правопорушенням у сфері незаконного добування біоресурсів в умовах воєнного стану.
У заході взяли участь керівник та прокурори Спеціалізованою екологічної прокуратури, представники окружних прокуратур, територіальних підрозділів поліції ГУ Нацполіції в області, Управління СБУ в області, Управління стратегічних розслідувань в області, Державної екологічної інспекції Південного округу, Запорізького рибоохоронного патруля та експерти Запорізького відділення Дніпропетровського НДІСЕ.
Глобальних негативних екологічних наслідків зазнав регіон зі зникненням Каховського водосховища та обмілінням прилеглих менших водойм. За висновками спеціалістів загальні збитки від загибелі водних біоресурсів оцінюються у близько 100 тис. тон.
Від 10 до 25 років знадобиться для відновлення запасів основних промислових видів водних біоресурсів до стану, який передував катастрофі. Проте такі реалії сьогодення не зупиняють незаконний вилов рибних біоресурсів - зазначила Наталя Максименко.
Під час заходу приділили увагу питанням виявлення кримінальних правопорушень щодо незаконного зайняття рибним промислом, вилучення та зберігання добутих водних біоресурсів, засобів лову тощо. Обговорили ефективність роботи інспекторів та поліцейських на цьому напрямі. Окремо зупинились на порядку патрулювання на воді.
Учасниками заходу розглянуто форми співпраці, спрямовані на покращення взаємодії між правоохоронними та державними органами щодо протидії кримінальним правопорушенням у сфері незаконного добування біоресурсів в умовах воєнного стану.
|
Автор: Відділ інформаційної політики кількість переглядів: 276 |