20.05.2020

Судитимуть директора одного з Запорізьких підприємств, якого підозрюють у привласненні 1,7 млн грн

Прокуратурою Запорізькій області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні та 20.05.2020 скеровано до суду для розгляду по суті обвинувальний акт про вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, директором приватного підприємства, яке було зареєстроване у місті Києві.
 
Санкцією ч. 5 ст. 191 КК України передбачене покарання у виді позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років та з конфіскацією майна, ч. 1 ст. 366 КК України – у виді штрафу до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років. Санкціями обох статей передбачене обов’язкове додаткове покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Досудовим розслідуванням встановлено, що приватне підприємство за результатами процедури відкритих тендерних торгів уклало з однією із сільських рад Бердянського району Запорізької області договір закупівлі товарів за кошти місцевого бюджету територіальної громади на суму 3 млн. грн. На виконання умов цього договору підприємство зобов’язувалось поставити сільраді два нові пожежні автомобілі.
Утім, як установлено слідством, у порушення вимог чинного законодавства та умов договору, директор підприємства шляхом внесення до фінансових документів неправдивих відомостей, отримавши від сільської ради повну суму бюджетних коштів, організувала передачу сільраді двох зношених пожежних автомобілів 1985 року випуску, фактична вартість яких відрізняється від суми перерахованої підприємству майже на 1,7 млн. грн., чим незаконно заволоділа грошовими коштами місцевого бюджету на вказану суму.
Внаслідок вчинених злочинів територіальній громаді завдано шкоду в особливо великих розмірах.
Прокуратурою у рамках кримінального провадження заявлено цивільний позов про відшкодування до бюджету шкоди, завданої злочинами.
 
 

Автор: Пресслужба прокуратури Запорізької області
кількість переглядів: 133