30.03.2020

Прокуратура Запорізької області домагається повернення земель водного фонду територіальній громаді смт.Кирилівка

Органами прокуратури Запорізької області здійснюється системна участь у виконавчих провадженнях при виконанні судових рішень, постановлених за власними позовами, активно вживаються заходи до усунення порушень закону з боку державних виконавців.
 
Так, у грудні минулого року прокуратурою області оскаржено до суду три незаконні рішення старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про повернення без прийняття до виконання ухвал суду  про забезпечення позовів прокурора щодо заборони органам Державної архітектурно-будівельної інспекції України вчиняти дії з реєстрації документів дозвільного характеру відносно об’єктів будівництва, розташованих на Федотовій Косі у смт Кирилівка.
Підставою для подачі прокуратурою області судових скарг слугувала необґрунтована відмова державного виконавця у відкритті відповідних виконавчих проваджень.
У лютому-березні поточного року зазначені судові скарги прокурора судом задоволено. Із позицією про неправомірність прийняття таких рішень 11.03.2020 погодився й Запорізький апеляційний суд.   
Завдяки принциповій позиції прокурора у відповідних правовідносинах у подальшому стане можливим безперешкодне виконання низки судових рішень у справах за позовами прокуратури області про повернення без подальшої незаконної забудови земель водного фонду прибережної захисної смуги Азовського моря територіальній громаді смт Кирилівка.
Наразі повторно ініційовано відкриття відповідних виконавчих проваджень.  
 

Автор: Пресслужба прокуратури Запорізької області
кількість переглядів: 917