29.05.2017

Прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні щодо надання особою допомоги іноземній державі в проведенні підривної діяльності проти України

Прокуратурою області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому СВ УСБУ в Запорізькій області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (надання допомоги іноземній державі в проведенні підривної діяльності проти України).
 
Встановлено, що громадянка України, яка зареєстрована та проживає у місті Мелітополь Запорізької області, з 2014 року підтримуючи контакти з представниками спецслужб Російської Федерації, за їх вказівкою здійснювала дії, спрямовані на шкоду інформаційній безпеці України, тим самим надавала іноземній державі допомогу в проведенні підривної діяльності проти України.
 
Зокрема, вказана громадянка впродовж 2014-2017 років неодноразово виїжджала до Російської Федерації для проведення зустрічей з представниками спецслужб цієї держави, в ході яких отримувала від них завдання та фінансування на створення так званої «Запорізької народної республіки». Виконуючи вказані завдання, вона організовувала у м. Мелітополі та інших населених пунктах Запорізької області масові акції, в ході яких здійснювала публічні заклики, а також розповсюджувала матеріали щодо підтримки сепаратизму.
 
Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває, проводяться першочергові слідчі дії.

Автор: Прес-служба прокуратури Запорізької області
кількість переглядів: 3625