15.12.2016

Прокуратура запобігла незаконному продажу дитячого санаторію приватній структурі

Прокуратура області у судовому порядку запобігла незаконному відчуженню дитячого оздоровчого закладу на березі Азовського моря.
 
За інформацією прокурора відділу прокуратури області Василини Балабухи, у грудні минулого року відбувся аукціон з продажу нерухомого майна Запорізького обласного дитячого протитуберкульозного санаторію у Бердянську, який проведено з грубими порушеннями вимог законодавства. Переможцем аукціону було визнано одне з приватних підприємств міста з пропозицією у 661 тис грн. До речі, дитячий оздоровчий заклад розташований на земельній ділянці загальною площею 2 га з нормативною грошовою оцінкою понад 3 млн грн.
 
«Відчуження майна шляхом проведення аукціону відбулося без попередньої приватизаційної процедури, що призвело до порушення чинного законодавства у сфері приватизації. Більш того, Закон України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» чітко визначає, що земельні ділянки та інше майно дитячого закладу оздоровлення та відпочинку державної або комунальної форми власності не підлягають вилученню» - повідомила В. Балабуха.
 
Вказане стало предметом розгляду справи у господарському суді за позовом приватного підприємства про зобов’язання укласти договір купівлі-продажу та зустрічного позову Запорізької обласної ради про визнання недійсним результатів проведення аукціону.
 
З метою захисту інтересів держави та збереження мережі дитячих оздоровчих закладів, відділом ювенальної юстиції прокуратури області здійснено вступ у розгляд вказаної справи.
 
Господарський суд підтримав позицію прокуратури області, Запорізької обласної ради та визнав недійсними результати проведення аукціону, скасував протокол аукціону, а також відмовив у задоволенні позову приватного підприємства про зобов’язання укласти договір купівлі-продажу.

Автор: Прес-служба прокуратури Запорізької області
кількість переглядів: 2800