13.04.2017

Валерій Романов тримає на особистому контролі справу щодо вчинення дій, спрямованих на захоплення державної влади у сільській раді Запорізької області

12 квітня 2017 року Валерій Романов на особистому прийомі громадян зустрівся з представниками Наталівської сільської ради, за фактом захоплення влади у якій слідчим відділом прокуратури області проводиться досудове розслідування.
 
Нагадаємо, у січні 2017 року Запорізькою місцевою прокуратурою № 2 внесені відомості до ЄРДР про вчинення дій, спрямованих на захоплення державної влади за ч. 1 ст. 109 КК України.
 
Раніше до Запорізького ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області надійшла заява про те, що ряд осіб надали підроблений протокол сільської ради Запорізького району області державному нотаріусу, який вніс зміни до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, внаслідок чого головою сільської ради незаконно визнано іншу особу.
 
Слідчим відділенням Запорізького ВП Дніпровського ВП ГУНП в області відомості за вказаним фактом внесено відомості до ЄРДР за ч. 1 ст. 358 КК України.
 
У ході досудового розслідування встановлено, що з метою захоплення державної влади 10 депутатів сільської ради, 4 з яких на підставі Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» зняті (відкликані) від займаних посад депутатів, у тому числі колишній секретар місцевої ради, незаконно провели сесію, на якій висловили недовіру діючому голові сільської ради та надали його функції іншій особі Р.
 
Після цього з метою отримання усіх повноважень голови сільської ради Р. звернулась до Запорізького ВП Дніпровського ВП ГУНП в області з повідомленням про втрату гербової печатки сільської ради, що у подальшому дало змогу на підставі корінця про отримання повідомлення про правопорушення виготовити її дублікат.
 
Виготовивши гербову печатку та завіривши нею протокол засідання сільської ради і рішення позачергової сесії, Р. надала вказані документи державному нотаріусу, який вніс зміни до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, внаслідок чого Р. незаконно одержала повноваження голови сільської ради.
 
На підставі підроблених документів Р. намагалася шахрайським шляхом одержати доступ до казначейського рахунку сільради, на якому на той час було накопичено більше мільйона гривень, проте її дії були припинені працівниками правоохоронних органів.
 
Згодом, слідчим відділом прокуратури області останній оголошено підозру за ч. 1 ст. 109, ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 190, ч. 1 ст. 353, ч. ч. 1, 4 ст. 358 КК України, тобто у вчиненні дій з метою захоплення державної влади, замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), самовільного присвоєння владних повноважень, підробленні офіційних документів.
 
У зв’язку з ухиленням підозрюваної від органів досудового розслідування, остання оголошена прокуратурою області у розшук, за клопотанням слідчого судом надано дозвіл на її затримання та привід до суду для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
 
Зважаючи на ситуацію, та на позицію громади Наталівки, представники якої вимагають відновлення законності, прокурор Запорізької області взяв справу під особистий контроль.
 
У зв’язку з тим, що Міністерство юстиції України не переймається питанням щодо зміни керівника Наталівської сільської ради у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, готується лист Генеральному прокурору України, в якому ставиться питання про звернення до керівництва Мінюсту з метою авторитетного втручання та вжиття всіх вичерпних заходів, які входять в коло питань міністерства, для врегулювання вищевказаної ситуації законним шляхом.

Автор: Прес-служба прокуратури Запорізької області
кількість переглядів: 335