Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
05.07.2024

У колабораційній діяльності підозрюється директор підприємства НААН із Якимівки

За процесуального керівництва прокурорів Мелітопольської окружної прокуратури керівнику державного підприємства із смт Якимівки Мелітопольського району Запорізької області повідомлено про підозру у колабораційній діяльності та зловживанні службовим становищем (ч. 4, ч. 6 ст. 111-1, ч. 2 ст. 364 КК України).
 
За даними слідства, з початку збройної агресії проти України та окупації Мелітопольського району директор державного підприємства НААН, яке функціонувало у смт Якимівці, добровільно пішов на співпрацю з ворогом.
 
Чоловік погодився на призначення керівником так званого «Государственного предприятия опытного хозяйства «АКИМОВСКОЕ» опытной станции эфиромасличных и малораспространенных культур НААН», створеного окупантами на матеріальній базі захопленого ними українського сільгосппідприємства.
 
Керуючи ним, передав у розпорядження окупаційній владі цілісний сільськогосподарський майновий комплекс та інші матеріальні ресурси. Надав у постійне користування земельні ділянки державної форми власності площею понад 1 тис. га. Надалі у взаємодії з державою-агресором та незаконними органами влади здійснював господарську діяльність.
 
Також чоловік добровільно балотувався та був обраний депутатом від політичної партії «Единая россия» до незаконно створеного органу місцевого самоврядування та брав активну учать у заходах політичного характеру, спрямованих на підтримку держави-агресора.
 
Досудове розслідування здійснюють слідчі Мелітопольського РУП Головного управління Національної поліції в Запорізькій області.
 
Збір доказів у кримінальному провадженні здійснено за сприяння Державного космічного агентства України.
 
 

Автор: Відділ інформаційної політики
кількість переглядів: 311