Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
23.02.2023

Судитимуть правоохоронця, який розробив схему «спрощеного» перетину лінії зіткнення

Прокурори Запорізької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно керівника структурного підрозділу одного з територіальних відділів поліції за фактом одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вчинене організованою групою  (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України).
 
Розслідуванням установлено, що поліцейський розробив схему збагачення за рахунок отримання грошей від громадян за вплив на прийняття позитивного рішення представником органу влади з безперешкодного перетину лінії розмежування. До злочинної діяльності залучив ще 3-х цивільних осіб.
 
                                     
 
Питання швидкого включення транспортного засобу до складу колони для виїзду на тимчасово непідконтрольну територію України та формальний огляд вантажу коштував громадянам від 500 до 2000 доларів США. За розподілом ролей обумовлені суми коштів отримували цивільні особи та в подальшому передавали їх правоохоронцю.
 
                     
 
Дотримуючись злочинного плану діяльності, у липні та серпні 2022 року члени угруповання одержали неправомірну вигоду на загальну суму близько 160 тис. грн.
 
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Територіального управління ДБР, розташованого у місті Мелітополі.
 
Як раніше повідомлялось, вироком суду трьох громадян України, які були у складі цього злочинного угрупування, вже визнано винними у вчиненні вищевказаного діяння (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України).  Їм призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі 3 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Долучайтесь до наших соцмереж: FacebookTelegramYouTube

Автор: Відділ інформаційної політики
кількість переглядів: 934