20.09.2022

Бюджет Запоріжжя недоотримав 1,6 млн грн плати за користування землею - прокуратура стала на захисті інтересів територіальної громади

Прокуратура завжди стає на заваді фактам безоплатного користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності.
 
Господарським судом Запорізької області відкрито провадження за позовом Дніпровської окружної прокуратури м. Запоріжжя в інтересах Запорізької міської ради до суб'єкта господарювання про стягнення доходу, отриманого від безпідставно набутого майна в сумі понад 1,6 млн грн.
 
Підставою звернення прокурора до суду стало те, що в 2013 році товариство набуло право власності на нерухоме майно, а в 2014 році отримало дозвіл на розроблення проекту землеустрою для розташування будівлі універмагу на території Дніпровського району. Проте суб’єкт господарювання вчасно не уклав з міською радою договір оренди земельної ділянки, унаслідок цього бюджет Запоріжжя недоотримав плату за фактичне користування земельною ділянкою на понад 1,6 млн грн.
 
До відома: використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка (ст. 206 Земельного кодексу України). Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (пп. 14.1.147, п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).
 
Долучайтесь до наших соцмереж: FacebookTelegramYouTube

Автор: Відділ інформаційної політики
кількість переглядів: 403