16.03.2021

До уваги мешканців міста та регіону – обережно шахраї

Останнім часом на території м. Запоріжжя та області поширюються факти, так званих, «телефонних шахраїв», які найчастіше використовують людей похилого віку, нічний час та довірливість людей, та обманним шляхом схиляють останніх до передачі особистих збережень.
 
Так, за останні два місяці 2021 року слідчими територіальних підрозділів поліції Запорізької області розпочато досудове розслідування за 9 фактами шахрайств, які на теперішній час, нажаль, залишаються не розкритими.
 
Серед різновидів шахрайства, найпоширенішими видами є повідомлення шахрая про дорожньо-транспортні пригоди, учасниками яких начебто стали родичі майбутніх потерпілих.
 
Зокрема, Василівським РУП ГУ НП в області проводиться досудове розслідування за фактами заволодіння шляхом обману особистими збереженнями пенсіонерки, 1941 р.н., у сумі 70 тис. грн, які остання передала шахраям, начебто, для допомоги її доньки, яка постраждала у дорожньо-транспортній пригоді.
 
Ще одним із розповсюджених видів шахрайства виступає «зняття порчі з родичів потерпілих». Потерпілими від таких злочинів стають в основному люди похилого віку та молоді жінки й дівчата.
 
Як приклад, Мелітопольським РУП в області проводиться досудове розслідування за фактом шахрайських дій двох невстановлених жінок, які на початку березня поточного року під приводом «зняття порчі» з доньки потерпілої, 1937 р.н., заволоділи грошовими коштами останньої у сумі 123 тис. грн.
 
Для сучасних шахраїв характерне використання як старих прийомів, пристосованих до існуючих соціальних умов, так і нових, раніше невідомих, що значно ускладнює їх розкриття.
 
Трапляються непоодинокі факти, коли шахраї представляються співробітниками банківських установ та розповідають довірливим жертвам про, нібито, оголошену грошову реформу і необхідність заміни старих купюр на нові.
 
Так, жертвою таких шахраїв стала довірлива пенсіонерка, 1937 р.н., яка у лютому поточного року передала двом невідомим жінкам свої заощадження у сумі 200 тис. грн, які запропонували останній обмін грошей на нові купюри. За вказаним фактом Запорізьким РУП проводиться досудове розслідування.
 
У зв’язку із наведеним застерігаємо громадян від нерозважливих кроків, які можуть у подальшому коштувати втрати заощаджень чи цінних речей, за якими полюють зловмисники.
 

Автор: Відділ інформаційної політики
кількість переглядів: 289