30.03.2020

На Запоріжжі судитимуть «перевертнів у погонах»

За процесуального керівництва прокуратури Запорізької області, слідчими ТУ ДБР У м.Мелітополь закінчено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт відносно двох працівників Національної поліції одного з райвідділів Запорізької області. Правоохоронці обвинувачуються у притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднаній зі штучним створенням доказів та іншою фальсифікацією, а також примушуванням давати показання.  (ч. 2 ст.372, ч.1 ст.373 КК України).

Слідством встановлено, що правоохоронці, з метою підвищення особистих показників у роботі та статистичних даних розкриття злочинів, вступили у змову для подальшого  притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинної особи, шляхом створення штучних доказів винуватості.
Так, використовуючи службове становище та можливість безперешкодного доступу до заарештованих, оперуповноважений запропонував одному з них визнати провину у скоєнні ряду вигаданих крадіжок. При цьому працівнику поліції було достеменно відомо про наркозалежність підсудного, який за одну лише обіцянку надання йому наркотичного засобу обмовить себе.
 У ході реалізації злочинного умислу, оперативник складав зави від імені сторонніх осіб
про нібито вчинення відносно них кримінальних правопорушень, які стали підставами для реєстрації кримінальних проваджень та подальшого проведення досудових розслідувань, а слідчий того ж відділення поліції фальсифікував процесуальні документи, протоколи слідчих та процесуальних дій, які у дійсності не проводив, необхідні для притягнення абсолютно невинної особи до кримінальної відповідальності та скеровував справи до суду для розгляду по суті.
Наразі підозрюваних відсторонено судом від займаних посад. Триває розслідування аналогічних фактів фальсифікації кримінальних проваджень, перевіряються версії обізнаності про такі злочини та причетності до їх скоєння керівництва органів поліції.
Довідково:
У разі доведення вини, обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Автор: Пресслужба прокуратури Запорізької області
кількість переглядів: 436