04.07.2019

Прокуратурою області погоджені клопотання слідчому судді про вилучення банківських документів та реєстраційних справ у провадженні за фактом незаконної діяльності конвертаційного центру

Прокуратурою області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні щодо незаконної діяльності ковертаційного центру, а саме за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 205 КК України за фактами пособництва в ухиленні від сплати податків та фіктивного підприємництва.
 
У кримінальному провадженні установлено, що на території міста Запоріжжя невстановленими особами організовано діяльність «конвертаційного центру», до складу якого входило 40 підприємств з ознаками фіктивності та завдяки використання їх реквізитів вони проводили безтоварні господарські операції з метою конвертації безготівкових грошових коштів у готівку, чим сприяли підприємствам – контрагентам реального сектору економіки у штучному формуванні податкового кредиту з ПДВ та отриманні податкової вигоди у вигляді заниження суми ПДВ, що підлягала б сплаті до бюджету.
 
З метою підтвердження обставин протиправної діяльності, прокуратурою області погоджено клопотання слідчому судді про проведення вилучення документів у банківських установах та реєстраційних справ по цих ФСПД у державного реєстратора, які подано до Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя та будуть розглянуті у судових засіданнях у встановлені законом строки.
 
На теперішній час досудове розслідування у провадженні триває.

Автор: Прес-служба прокуратури Запорізької області
кількість переглядів: 279