02.04.2020

Справу посадовців Запорізького Управління капітального будівництва скеровано до суду

Прокуратурою Запорізької області скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо розтрати понад 1,5 млн гривень бюджетних коштів, призначених для реконструкції  обласного  протитуберкульозного диспансера.
 
Основними фігурантами провадження виступають колишній головний спеціаліст відділу Управління капітального будівництва Запорізької обласної державної адміністрації, заступник начальника вказаного управління, яких звинувачують у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки ( ч.2 ст.367 КК України) та директор одного з ТОВ, якому інкримінують службове підроблення та заволодіння державними коштами у особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовим становищем (ч. 1 ст. 366, та ч. 5 ст. 191  КК України)
Слідством встановлено, що вказані особи привласнили та розтратили понад 1,5 млн бюджетних коштів.  
Так,  Запорізької ОДА та підрядною організацією було укладено договір про закупівлю робіт за державні кошти, а саме про  реконструкцію обласного  протитуберкульозного диспансера.
Згодом, підприємець вніс до актів виконаних робіт, завідомо недостовірні відомості про виконання будівництва, яке в дійсності виконано не було. В свою чергу, працівник відділу Управління капітального будівництва Запорізької ОДА та заступник начальника управління капітального будівництва Запорізької ОДА підписали зазначені акти, на підставі яких у подальшому перераховано на рахунок підрядчиків грошові кошти у якості сплати за виконані роботи, які фактично не були виконані. В результаті чого державі спричинено збитки на суму майже 1,5 млн. грн.
Наразі досудове слідство завершене. Крапку у цьому питанні поставить суд. Фігурантам провадження  загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Автор: Пресслужба прокуратури Запорізької області
кількість переглядів: 201