28.02.2020

Запорізьких правоохоронців підозрюють у систематичному тиску на рибопереробні підприємства області

За процесуального керівництва прокуратури Запорізької області та оперативного супроводу УВБ, слідчими ТУ ДБР у м.Мелітополі, припинена діяльність злочинної групи з числа працівників управління ГУНП в Запорізькій області, які, зловживаючи своїм службовим становищем, розробили схему системного тиску на комерційні підприємства з вилову водних біоресурсів .
 
Так, правоохоронці на підставі недостовірної інформації звертались до суду з клопотаннями про проведення обшуків, під час яких вилучали на рибопереробних підприємствах рибу та іншу продукцію категорії біоресурсів морських та річкових акваторій області, надалі ж привласнювали їх через підконтрольні підприємства, яким віддавали вилучене на «переробку».
Наголошується, що за попередніми даними, в результаті незаконних дій правоохоронців, суб’єктам господарювання  завдано збитків на понад 865 тисяч гривень.
Наразі трьом слідчим СУ ГУНП в Запорізькій області повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.1,2 ст. 364 КК. Триває перевірка щодо  причетності керівництва органів національної поліції області до кримінального правопорушення та працівників інших правоохоронних органів, які здійснювали оперативне супроводження та процесуальне керівництво у вказаних провадженнях.
У разі доведення вини фігурантам провадження  загрожує покарання від 3 до 6 років позбавлення волі.
 

Автор: Пресслужба прокуратури Запорізької області
кількість переглядів: 877