29.11.2019

Прокуратура буде відстоювати інтереси держави щодо правомірності повернення земельних ділянок вартістю понад 10 млн. грн. у державну власність

Запорізькою місцевою прокуратурою № 3 під час здійснення конституційної функції з представництва інтересів держави вжито заходи цивільно-правового характеру щодо витребування земельних ділянок із чужого незаконного володіння.
 
Так встановлено, що на території Балабинської селищної ради на березі річки Дніпро виділено у власність фізичних осіб 2 земельні ділянки площею по 2 га кожна для ведення лісового господарства, які у подальшому декілька разів відчужено на користь юридичних осіб. Рішення про передачу вказаних земельних ділянок уповноваженими органами не приймалось, а державна реєстрація права власності здійснена на підставі державних актів на право власності на землю, що містять недостовірні відомості.
 
Крім того, спірні земельні ділянки вкриті лісовою рослинністю та належать до земель лісового фонду, що перебувають у постійному користуванні ДП «Запорізьке лісове господарство», їх відведення у власність приватних осіб законодавчо заборонено.
 
З метою повернення державі лісів, що незаконно вибули із державної власності, місцевою прокуратурою у липні поточного року пред’явлено 2 позови про витребування земельних ділянок загальною площею 4 га вартістю майже 10 млн. грн. з незаконного володіння ТОВ «Анхель Альянс» на користь законного власника Запорізької обласної державної адміністрації.
 
За результатами розгляду позовних заяв господарським судом Запорізької області 01.10.2019 та 16.10.2019 позовні вимоги прокурора задоволено у повному обсязі. На теперішній час, рішення суду набрали законної сили 19.11.2019 та 25.11.2019.
 
Зазначені земельні ділянки вкриті лісовою рослинністю та розмішені безпосередньо на березі річки Дніпро у рекреаційній зоні поруч з містом Запоріжжя. З огляду на підвищене техногенне навантаження на екологію міста Запоріжжя від роботи підприємств металургійних гігантів, втрата кожного гектара лісу навколо міста – це екологічна катастрофа, яку наразі прокурор попередив.
 
Однак, не погоджуючись з прийнятими рішеннями господарського суду Запорізької області зазначене підприємство вкотре намагається в незаконний спосіб набути право власності на земельні ділянки на березі Дніпра, які за позовом прокуратури повернуто державі.
 
Так, відповідач звернувся до суду із відповідною заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами. У заяві відповідач зазначив відомості, про те, що на спірних земельних ділянках перебувають об’єкти нерухомого майна. Проте, під час огляду місцевості, де розташовані земельні ділянки встановлено, що будь-які об’єкти нерухомого майна на території відсутні.
 
У зв’язку із вищевикладеним, обставини наведені у заяві відповідача є безпідставними, оскільки об’єкти нерухомості на ділянках відсутні.
 
Так, 02.12.2019 в Господарському суді Запорізької області прокуратура буде відстоювати свою позицію щодо правомірності повернення державі земельних ділянок та їх витребування з незаконного користування ТОВ «Анхель Альянс».
 

Автор: Прес-служба прокуратури Запорізької області
кількість переглядів: 435