19.01.2018

Прокуратурою області повідомлено про підозру патрульним поліцейським, які перевищили службові повноваження застосувавши катування та спецзасоби відносно громадянина (відео)

Прокуратурою Запорізької області повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 127 (катування вчинене за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями) КК України працівникам Управління патрульної поліції у м. Запоріжжі, які у жовтні минулого року, перебуваючи на чергуванні на стаціонарному посту «Запоріжжя-північ», що розташований на автомагістралі при в’їзді до міста з боку м. Дніпра, зупинивши транспортний засіб під керуванням потерпілого, перевищили службові повноваження працівників поліції, а саме застосували відносно громадянина фізичну силу, мордування, а також спеціальні засоби – гумовий кийок та кайданки, спричинивши останньому тілесні ушкодження, завдавши при цьому не менше 13 ударів по тілу та ногам.
 
Крім того, потерпілий неправомірно утримувався на вулиці біля поста понад 6 годин у нічний час, йому насильно обмежували можливість пересуватись, підходити до власного автомобіля та заходити до приміщення блокпосту, щоб зігрітись. Також громадянину не надавали їжу та воду, забороняли спілкуватися з родичами та адвокатом.
 
Про підозру за ч. 2 ст. 127, ч. 2 ст. 365 КК України повідомлено 2 поліцейським, ще одному поліцейському інкримінується ч. 2 ст. 365 КК України.
 
На даний час вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.
 
Довідково: Санкція за вчинений злочин передбачає кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.
 
Закликаємо громадян, які постраждали від неправомірного насилля з боку працівників поліції звертатись з відповідними заявами до слідчого відділу прокуратури Запорізької області за адресою: м. Запоріжжя, вул. Залізнодорожна 17 або до приймальні громадян прокуратури Запорізької області за адресою вул. Матросова 29-А.
 
Також для оперативного реагування на відповідні випадки насильства, в прокуратурі Запорізької області діє спеціальна «гаряча лінія» - (061) 233-34-86, або з 19 год. 00 хв. до 09 год. 00 хв. в робочі дні, у вихідні та святкові дні протягом усієї доби за телефоном - (061) 225-10-99.
 
 

Автор: Прес-служба прокуратури Запорізької області
кількість переглядів: 3189